DRK, Vissenbjerg den 11. juni 2017


Formand Jens Toft Nielsen ønsker dommer Sven-Otto Hansen til lykke med 80 års fødselsdagen flankeret af BIR (tv) og BIM

HANNER
Babyklasse
Særdeles lovende
Vanghyttens B Anton DK03806/2017, Denny Park Pedersen

Juniorklasse
Excellent, 1. vinder, Kennel Trandersgård Vandrepokal
Bygumbakken´s F. Helge DK10037/2016, Henrik Hoffmann
Excellent, 2. vinder
Arn DK10666/2016, Ulrik Pedersen
Very good, 3. vinder
Hubertus DK09422/2016, Kate Søborg
Very god, 4. vinder
Højbjerghus´Amigo DK 09422/2016, Steen T. Petersen

Good
Albus DK10665/2016, Kasper L. Skov

Åben Klasse
Excellent, 1. vinder, Kennel Smørmosens Vandrepokal
Thor DK09629/2015, Kenneth Knudsen
Excellent, 2. vinder
Odin DK09149/2015, Preben Nielsen
Excellent, 3. vinder
Charlie DK11489/2015, Villy Christensen
Very good, 4. vinder
Holebakkens Karlsen DK 03718/2014, Ellis Nygaard

Very good
Kuno vom Schultenort DK16653/2015, Annika Vivelsted

Brugshundeklasse
Excellent, 1. vinder, certifikat, BIM, Kennel Gyvellunds Vandrepokal
Bygumbakkens D.Zar DK17631/2013, Martin Sundstrup
Excellent, 2. vinder
Aslan DK 04581/2015, Jens O. Pedersen
Excellent, 3. vinder
Gierslevs E. Max DK14438/2014, Erik Esmann

TÆVER
Juniorklasse
Excellent, 1. vinder, Kennel Nyramskovs Vandrepokal
Avra DK10672/2016, Ulrik Pedersen
Excellent, 2. vinder
Klaskerojs Fanny DK 03770/2016, Rune Rübner-Petersen
Excellent, 3. vinder
Vallumsøens Q Alma DK01043/2016, Svend Hansen
Very good, 4. vinder
Gørklintgårds Stella DK11736/2016, Michael Pedersen

Very good
Horsfjärdens MH-Burning Desire DK 16194/2016, Charlotte Laursen
Dina DK15601/2016, Pia Jørgensen/Kim Jørgensen

Åben Klasse
Excellent, 1. vinder, Kennel Holebakkens Vandrepokal
Vanghyttens A. Kia DK01910/2016, Finn Hove Pedersen
Excellent, 2. vinder
Bilde´s Lyka DK00470/2015, Martin Bundgaard Andersen
Excellent, 3. vinder
Bilde´s Isa DK00472/2015, Klaus Hansen/Heidi Sørensen
Very good, 4. vinder
Frendstrups B.Sille DK.05429/2013, Thorbjørn Skovrup

Very good,
Sneppelundens A Thilde DK.07549/2015, Trine Würtz-Hansen

Brugshundeklasse
Excellent, 1. vinder, certifikat
Bit DK07745/2014, Morten Juul
Excellent, 2. vinder
Kajsa DK 04584/2015, Jonas Kjelberg
Excellent, 3. vinder
Esmann´s O, Rita DK13305/2013, Jens Esmann
Excellent, 4. vinder
Frille DK10609/2014, Anders S. Pittersen

Excellent
Jaedicke´s Kudu DK10454/2014, Hanne Buhr
Hjortlund´s Tanni DK04464/2015, Lars Mikkelsen
Smørmosen´s D.Vesla DK15304/2012, Kristoffer Frandsen
Østervangen´s Uni DK16191/2014, John S. Nielsen

Championklasse
Excellent, 1. vinder, CK, BIR, Nyramskovs Vandrepokal CH Klasse & DRK’s Store Sølvtallerken til BIR
DKCH Smørmosen´s D Pixi DK 15302/2012, Denny Pedersen

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre