DKK, Herning den 5. november 2017

Dommer: Kurt Nilsson, Sverige.

Hanhunde.
Hvalpeklasse:
SL.1.v.bedste hvalp, Marydskogens ET. DK12740/2017, Michael Sanner. Randbøl.
SL.2.v. Karmdal Ian DK07954/2017, Anders Riecke, Egtved.

Juniorklasse:
Excellent 1.v.CK. Paulssons Boss SE38191/2016, Pernlle Saltnes, Norge.
Excellent 2.v. Junior DK15595/2016, Janni Riber Rasmussen, Brande.

Good Horsfjärdens MH-Good Looking DK16195/2016, Flemming Ransborg, Randers.

Mellemklasse:
Excellent 1.v.CK. Sødalens Alvin DK08042/2016, Connie Riecke, Egtved.
Excellent 2.v. Bygumbakkens F.Helge DK10037/2016, Henrik Hoffmann, Egtved.

Åben klasse:
Excellent 1.v.CK. Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.

Brugshundeklasse:
Excellent 1.v.cert.CACIB.BIR. Bildes Hope DK15589/2013, Christina Nebel, Egtved.
Excellent 2.v.CK. Fredskovs Kalle F. DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Excellent 3.v. Usvasuon Årre FI39292/14, Virpi Moilanen, Finland.
Very good 4.v. Lille Skovbos Frandsen DK13211/2012, Janni Riber Rasmussen, Brande.

Good Munkefjellets Vill Iver NO54999/14, Ellen Marie Imshaug Norge.

Championklasse:
Excellent 1.v.CK. Glesbygdens Hugo Hardhaus SE32886/2014, Ellen Marie Imshaug, Norge.

Veteranklasse:
Excellent 1.v.CK. Gyvellunds Duco DK02784/2008, Aene Laursen, Brande.
Excellent 2.v.CK. Stakkhaugens Faio N16088/08, Ellen Marie Imshaug, Norge.

Tæver.
Juniorklasse:
Excellent 1.v.CK. Dina DK15601/2016, Pia og Kim Jørgensen, Bjæverskov.
Excellent 2.v. Horsfjärdens MH-Burning Desiree DK16194/2016, Charlotte Laursen, Randbøl.

Mellemklasse;
Very good 1.v. Viarps Slva SE22188/2016, Lene Engdahl, Norge.

Åben klasse:
Very good 1.v. Luna K00856/2014, Benny Feike, Nordborg.

Brugshundeklasse:
Excellent 1.v.certCACIB.BIM. Holebakkens Kimie DK03721/2014, Axel Hansen, Vissenbjerg.
Excellent 2v.CK. Vanghyttens A.Kia DK01910/2016, Finn Hove Pedersen, Bedsted Thy.
Excellen 3.v. Bøgeskovens Frigg DK09418/2013, Carsten B.L.Jacobsen, Hobro.
Very good 4.v. Hellas Zigne NO51694/14, Eva Pedersen Norge.

Very good Karmdal Elma DK08180/2013, Lone Jørgensen, Esbjerg.

Championklasse:
Excellent 1.v.CK. Smørmosens D.Pixie DK15302/2012, Denny Chr.Pauk Pedersen, Hasle.
Excellent 2.v. Speldragets Golddigger NO43102/12, Randi Schulze, Norge.

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre